• KONEC SEZÓNY VE SKIAREÁL FILIP SMRŽOVKA

  Zimní lyžařská a sáňkařská sezóna 2019 / 2020 je ukončena. I přes nepřízeň počasí, která během letošní zimy převládala, jsme usilovně pracovali na úpravách sjezdovky i sáňkařské trati, tak aby byly k dispozici pro vás návštěvníky v maximálním počtu dní. Zároveň bychom chtěli poděkovat Vám, naším návštěvníkům za návštěvu a přízeň. Věříme, že jste si letošní lyžovačku i sáňkování užili a budeme na vás těšit v následné sezóně. Výš tým Skiareál Filip Smržovka
 • Na saních z Černé Studnice až do Smržovky

  Díky aktuálnímu sněžení jsme začali připravovat trasu sáňkařské dráhy a do víkendu plánujeme její zprovoznění. Pro aktuální informace sledujete webové stránky nebo Facebookový profil.

  Téměř 4 km dlouhá S PŘEVÝŠENÍM 316 m, přírodní sáňkařská dráha z vrcholu Černé Studnice až k dolní stanici lyžařského vleku FILIP.

  To musíte zažít!
 • Půjčovna saní

  K zapůjčení nabízíme klasické turistické saně nebo unikátní sportovní saně JK SPEED 127 vlastní patentované výroby. Čtěte více
 • 1
 • 2
 • 3

Přírodní sáňkařská dráha

 

Unikátní přírodní sáňkařská dráha, která je zároveň jedinou v Jizerských horách s celkovou délkou téměř 4 Km a převýšením 316 m. K zapůjčení nabízíme také zapůjčení turistické nebo luxusní sportovní saně vlastní patentované výroby JK SPEED 127.

Trasa sáňkařské dráhy

Téměř čtyřkilometrová trasa vede z Černé Studnice, po upravených obecních a lesních stezkách, až k lyžařskému vleku Filip ve Smržovce. Na trase se střídají úseky tak rychlé, až Vám potečou slzy a ty klidné kde se můžete kochat přírodou. Sáňkařská dráha je určena všem nadšencům, od těch nejměnších až po seniory.

Jízda na dráze je na vlastní nebezpečí. Vstup na dráhu není zpoplatněn ani časově omezen. přesto radíme jízdu absolvovat do setmění, jelikož trasa není uměle osvětlena. Dráha se v jednom místě kříží s komunikací a to na rozcestí Berany. Tato křižovatka je na dráze značena, ale doporučujeme v tomto místě ze saní sesednout.

 

 

Start:

Horní Černá Studnice

N 50°42.70407', E 15°14.01958' 

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 objednání saní pouze nad 10 ks

Cíl:

Skiareál FILIP - Smržovka

N 50°43.82237', E 15°15.05697'

Tel.: +420 608 689 719 / E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 


Z cílového místa skiareál FILIP - Smržovka, se můžete vydat po svých, kdy vás čeká přibližně 4 kilometrová procházka do kopce na vrchol Černé Studnice, nebo můžete zvolit možnost odvozu i se saněmi.
Odvoz zajišťuje služba BobysTaxi (+420 602 286 280) za cenu 300,- Kč.

PŮJČTE SI V NAŠÍ PŮJČOVNĚ
turistické saně nebo exklusivní sportovní saně JK SPEED 127

NAVŠTIVTE PŮJČOVNU SANÍ


Webové kamery

dolní stanice / horní stanice


Parkování

Parkování je zajištěno na centrálním parkovišti č. 3 ve skiareálu Filip.

Autobus

Autobusová zastávka Bílý Mlýn je vzdálena 100 m od skiareálu Filip.

Vlak

Vlaková zastávka Smržovka střed je vzádlena 200 m od skiareálu Filip.